Balıkesir Otomatik Kepenk Çeşitleri

Balıkesir Otomatik Kepenk Çeşitleri

Kepenkler, kullanım alanlarına göre farklı sistemlere sahip olabilmeleriyle beraber günümüzde, geçmiş yıllara oranla daha gelişmiş şekilde üretiliyorlar.

Geçmiş yıllarda manuel kepenk sistemlerinin kullanımı popüler olmuşken günümüzde gelişen teknolojiyle uyum sağlayan yapılarıyla beraber otomatik kepenk modelleri ön plana çıkıyor.

Otomatik kepenklerin her biri kendi içerisinde özel yapıya ayrılıyor olduğundan dolayı son derece benzersiz yapılarıyla etkileyici tasarımları beraberinde getiriyorlar.

Otomatik Kepenklerde Model Alternatifleri

Çalışma prensibi olarak sahip oldukları yapı otomatik olsa da, içerik açısından değişkenlik gösterecek şekilde iç aksamları mevcuttur.

Motorlu Otomatik Kepenkler: Motorlu otomatik kepenklerde güç alım noktaları, kepenk motoru olarak adlandırılan noktadan olacak şekilde gerçekleştirilir.

Çalışma sistemlerindeki motorlu yapıyla beraber elektrikli otomatik kepenk sistemlerinden çok küçük farklarla beraber birbirlerinden ayrılan yapıya sahip olsalar da temel çalışma mantıkları aynıdır.

Elektrikli Otomatik Kepenkler: Elektrikli otomatik kepenk modelleri, dış mekânlar için aktif olarak kullanılmaktadır. Buton veya şalter anahtarı olacak şekilde kontrolü sağlanabilir. Elektrikli otomatik kepenklerde uzaktan kumanda yardımıyla kontrole olanak sağlayan modeller de geliştirilmiştir.

Monte edilecekleri noktaları farklılık gösterebileceğinden gibi, her noktaya uyum sağlayan yapıları sayesinde en iyi sonuçların alınabilmesine olanak sağlayan yapıdadırlar.

Elektrikli otomatik kepenkler, açılma ve kapanma noktaları belirli olduklarından dolayı kendiliğinden durabilme özelliğine sahiptir. Dış mekânlardaki olumsuz etkenlerden etkilenmeyen yapıyla üretiliyor olmaları sayesinde her zaman ilk günkü hijyenle kullanılabilme avantajını da beraberinde getirirler.

0 yorumlar

Bir yorum Yaz

* İle alanların doldurulması zorunludur