Mafsallı Tente Sistemleri

Mafsallı Tente Sistemleri

Mafsallı tente sistemleri, dirsek gibi hareket eden kolları dış doğru düzelerek açılır. Buna mafsallı tente denilir. Mafsal açılım boyutu tentenin uzunluğu ile doğru orantılıdır.

Açılan kollar maksimum 3,5 metre öne doğru uzayabilir. Bunun olması için de tente boyutunun 6 metre olması gerekmektedir.

Bazı yerlerde bu şekildeki mafsallı tente sistemleri kullanılmaktadır. Bazı kafelerde de tercih edilmektedir. Alınacak olan mafsallı tente sistemi için en pahalı olanın en kaliteli olduğu anlamına gelmemektedir.

Burada önemli olan ölçüdür. Tente ebatının mafsallı tente yapımı için uygun ölçülere sahip olması gerekmektedir. Üç metreye kadar yapılacak olan tentenin fiyatında çok fazla bir değişim olmaz.

Mafsallı tentenin kullanım yerleri

Mafsallı tenteler, motorlu, güneş ve rüzgar sensörlü olarak üretilebilmektedir. Bu şekildeki özellikleri ile kullanım kolaylığı sunmaktadır. Kullanırken daha hızlı bir süre açılıp kapanmasında yardımcı olur.

Aynı zamanda tentenin zarar görmesi de engellenmiş olur. Kullanım süresinin uzatılmasında yardımcı olur. Özellikle motorlu sistemler için uzaktan kumanda sistemi de geliştirilmiştir.

Bu sayede oldukça kolaylık sağlamakta ve erişilmesi zor yerlerde dahi kullanımı kolaylaştırmaktadır. Mafsallı tenteler için özel olarak tente kumaşları üretilmektedir.

Mafsallı tentenin eğiminin ne kadar olacağı önceden belirlenme ve montaj sırasında belirlenir. Bu eğim sayesinde kumaşın üzerinde yağmur birikmemiş olur ve eğimden akar. Eğim olmadığında tente kumaşı sünebilmektedir.

0 yorumlar

Bir yorum Yaz

* İle alanların doldurulması zorunludur