Otomatik Kepenk Çeşitleri

Balıkesir Otomatik Kepenk Çeşitleri

Balıkesir Otomatik kepenk daha çok garajlarda, dükkanlarda, kapı ve pencerelerde kullanılabilen ve bir kumanda veya düğme yardımı ile kontrol edilebilen sistemlerdir. Otomatik kepenklerde kullanılan sabit bir mekanizma vardır. Siz bu sabit mekanizma üzerine istediğiniz materyalden kepenk yaptırabilirsiniz.

Otomatik kepenk kullanımının kolay olması ve daha güvenilir olması nedeniyle kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yapım aşamasında kullanılan malzemelerin hava ve çevre şartlarına uygun olması gerekir. Otomatik kepenk farklı büyüklüklerde yapılabildiği için kullanım alanı oldukça fazladır. Birçok büyük mağazada parçalı olarak kullanılabilmektedir. Özellikle garajlarda aracın yaklaşması ile kendiliğinden açılan otomatik kepenkler daha çok tercih edilmektedir.

Otomatik Kepenk Malzemeleri

Otomatik kepenk sistemlerinde çelik, alüminyum ve ısı izolasyonlu malzemeler kullanılabilir. Bu malzemelerin hepsi genelde ısıya dayanıklı olan malzemelerdir. Özellikle dış mekanlarda kullanılan kepenklerde hava koşullarının da etkisi düşünülerek kepenk çeşidi seçilmelidir.

Otomatik kepenk yapılırken sadece koruma detayı düşünülmez bunun yanında dış görünümde önemlidir. Bu nedenle bir mağaza için yapılan otomatik kepenk sisteminde mağaza içerisinin rahatlıkla görünebileceği özellikle vitrindeki ürünlerin görülebileceği kepenkler üretilmektedir. Ama bir garaj için yapılan otomatik kepenkte yine görsellik ön planda tutulsa da garajın güvenliğini sağlayacak olan ve en uygun malzemeden yapılmış olan kepengin seçilmesi önemlidir.

Otomatik kepenk sistemleri kullanımı kolay olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Özellikle büyük mağazalara yapılan çoklu kepenklerde tek tek kepenk açma işlemi otomatik kepenk sistemi ile ortadan kalkmaktadır.

0 yorumlar

Bir yorum Yaz

* İle alanların doldurulması zorunludur